Повідомлення системи RASFF від 18 лютого 2023 року № 2023.1192

Кропивницьке районне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області інформує про надходження інформаційного повідомлення системи RАSFF від 18 лютого 2023 року № 2023.1192, стосовно виявлення перевищення допустимого рівня Кадмію у замороженому міксі морепродуктів (виробник: ZejiangZhoufufoodCo. LTD, China), що експортувалися з Литовської Республіки (відправник: UAB «Plungeskooperatineprekyba», Lithuania) до України (одержувач: ТзОВ «ВІЧУНАЙ-УКРАЇНА», вул. Солом´янська, 3, офіс 6, м. Київ, 03110).

15:19 07.03.2023

Питна вода: її якість і безпечність

Вода - найпоширеніша речовина в біосфері, яка займає виключно важливе значення в природі. Для людини питна вода - це харчовий продукт для щоденного споживання.

14:52 06.03.2023

Вимоги до використання пестицидів та агрохімікатів

Пестициди – це токсичні речовини, їх сполуки або суміші речовин хімічного чи біологічного походження, призначені для знищення, регуляції та припинення розвитку шкідливих організмів, внаслідок діяльності яких вражаються рослини, тварини, люди і завдається шкоди матеріальним цінностям, а також гризунів, бур'янів, деревної, чагарникової рослинності.

14:51 06.03.2023

Облаштування колодязів: санітарні вимоги

Значна частина населення Кропивницького району користується питною водою з колодязів. Вимоги до обладнання колодязів, їх утримання та  якості води з колодязів є особливо актуальними після паводків, коли якість води в колодязях може погіршуватися.

14:49 06.03.2023

ВЕСНЯНІЙ ПОСІВНІЙ В 2023 РОЦІ БУТИ

Незважаючи на всі складнощі воєнного стану, аграріям Кіровоградщини вдалося у 2022 році зібрати 4 млн тонн зернових. Також необхідно відзначити, що Кіровоградська область, за результатами валового збору сільськогосподарських культур, увійшла у трійку регіонів-лідерів.

10:08 27.02.2023

Увага - лептоспіроз!

Кропивницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в в Кіровоградській області повідомляє, що в області щорічно реєструються випадки захворювань людей на лептоспіроз, в тому числі летальні.

13:16 24.02.2023

БОТУЛІЗМ: причини, симптоми, профілактика

Ботулізм - це небезпечне харчове отруєння, що виникає при вживанні продуктів, які містять отруйні речовини (токсини), вироблені бактеріями ботулізму. Токсин є одним з найсильніших з усіх відомих отрут, що зустрічається у природі.

13:15 24.02.2023

Забезпечення якості та безпечності харчування дітей обговорили на робочій нараді з головою територіальної громади

Питання організації харчування дітей в закладах освіти розглянули в Новгородківській селищній раді. На нараді були присутні голова Новгородківської селищної ради Олександр Сириця, начальник відділу освіти Інна Семенова, головні спеціалісти відділу державного нагляду у сфері санітарного законодавства Кропивницького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Наталія Краснюк та Любов Чугуй. Окремо відбулося засідання комісії з питань контролю за станом організації харчування при відділі освіти селищної ради та виробничі наради з працівниками закладів освіти, відповідальними особами за організацію харчування закладів дошкільної та загальної середньої та професійно-технічної освіти.

13:03 21.02.2023

Повідомлення RASFF

До нас надійшло чергове інформаційне повідомлення системи швидкого реагування по харчових продуктах та кормах (𝗥𝗔𝗦𝗙𝗙) від 26 січня 2023 року № 2023.0615. Воно стосується виявлення перевищення максимально допустимих рівнів афлатоксинів (В1 та сумарної кількості В1, В2, G1 і G2) в бразильському горіху, що експортувався з Бразилії (експортер: AMENDOPERES LTDA, Brazil; трейдер: ROTTERDAM CUSTOMS SERVICES B.V., Netherlands) в Україну (одержувач: ТзОВ «КРІОЛІТ-Д», вул. Океанська, 4, м. Дніпро).

15:03 09.02.2023