ПРАВО СУБ’ЄКТІВ НАСІННИЦТВА ТА РОЗСАДНИЦТВА НА ПЕРЕВАГУ ПРИ РОЗТАШУВАННІ НАСІННЄВИХ ПОСІВІВ ПЕРЕХРЕСНОЗАПИЛЬНИХ КУЛЬТУР

Для отримання насіння з високими сортовими якостями при вирощуванні перехреснозапильних культур (тритикале, жита, гречки, кукурудзи, сорго зернового, цукрового та віничного, соняшнику, ріпаку, гірчиці, редьки олійної, суріпиці, рицини, рижію, маку олійного, бобів, вики озимої, люпину, багаторічних бобових та злакових трав, буркуну, серадели, суданської трави, могару та інших) необхідно дотримуватися норм просторової ізоляції, щоб захистити посіви від запилення іншими видами, сортами та гібридами цих сільськогосподарських культур.

16:26 16.02.2022

Повідомлення RASFF 2021. 6457

Відповідно листа Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 28 січня 2022 року № 11.1.3-20/1531 щодо інформаційного повідомлення системи швидкого реагування по харчових продуктах та кормах (RASFF) від 20 січня 2022 року  № 2021.6457 виявлено несанкціонований барвник Sudan Blue II(?0,022мг/кг-ppm),  що використовувався для виробництва морозива та експортувався з Іспанії (виробник, Lucta S.A.) до України (отримувач: ТОВ «Шафан Спайс», вул. Щекавицька, 30/39, кв. 88, м. Київ, 04071; ТОВ «Форест» вул.. Мартиненка, 75А, м.Словянськ, Донецька обл.,84100).

16:11 01.02.2022

Увага! Важлива інформація!

Відповідно листа Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 28 січня 2022 року № 11.1.3-20/1532 щодо інформаційного повідомлення системи швидкого реагування по харчових продуктах та кормах (RASFF) від 20 січня 2022 року  № 2021.5316 у темному шоколаді із апельсиновою цедрою, що експортувався з Франції (роздрібний продавець: Auchan Centrale d’Achat) України  (отримувач: ТОВ «Ашан Україна Гіпермаркет»), виявлено не задекларований молочний інгредієнт.

16:10 01.02.2022

РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо недопущення спалахів гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь під час весняної повені та паводків

В умовах пропуску льодоходу, весняної повені, паводків можливі підтоплення жилих помешкань, сільськогосподарських угідь, гноєсховищ, сміттєзвалищ, очисних споруд та інших потенційно небезпечних або епідемічно значимих об’єктів (джерела водопостачання, колодязі, місця відпочинку тощо).

13:31 24.01.2022

Ідентифікація тварин - це необхідно!

Реєстрація тварин є частиною державної політики України, впроваджується на державному рівні в галузі тваринництва і є обов’язковою для господарств всіх форм власності. Це закріплено на законодавчому рівні, а саме - статтею 5 Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин" від 14 серпня 2014 року №1648-VII, згідно якої в країні запроваджується обов’язкова ідентифікація і реєстрація всіх сільськогосподарських тварин. Дія цього закону поширюється на юридичних і фізичних осіб, які займаються розведенням та утриманням тварин, проводять продаж, забій, утилізацію, надають послуги з штучного осіменіння та організовують виставки тварин.

13:28 24.01.2022

Грип птиці

Новгородківський відділ Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області інформує, що відповідно до листа Головного управління  Держпродспоживслужби в Херсонській області  в ОСГ Туриці Володимира Васильовича Чулаківської ОТГ Скадовського району Херсонської області зареєстровано спалах грипу птиці типу А субтипу Н5.

11:57 21.12.2021

Вимоги законодавства щодо насіння для сівби

Згідно статті 17 Закону України «Про насіння і садивний матеріал» заборонено використання для сівби насіння, що не має відповідного сертифіката (документа про якість насіння).

13:13 14.12.2021