Губчастоподібна енцефалопатія

Наприкінці минулого століття перед людством постала проблема пріонних інфекцій. Трансмісивні спонгіформніенцефалопатії, або пріонні інфекції, - це група нейродегенеративних захворювань, які трапляються в жуйних, норок, оленів, котячих та людей.

08:25 25.04.2024

Ку-лихоманка

В минулому 2023 році в Україні реєстрували у тварин захворювання Ку-лихоманка. І хоч описана хвороба була ще у 30-і роки минулого століття, - частіше чути про неї почали в останні роки.

16:28 17.04.2024

Ідентифікація тварин – першочергова необхідність

Питання ідентифікації та реєстрації тварин є одним із пріоритетних завдань в роботі Кропивницького районного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області та Кропивницької районної державної лікарні ветеринарної медицини. Так спеціалісти ветлікарні здійснюють ідентифікацію тварин в особистих селянських господарствах району відповідно до вимог Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин».

16:24 17.04.2024

Стихійна торгівля харчовою продукцією: потенційна небезпека для життя та здоров’я громадян

Із настанням весняно-літнього періоду в рази зростає кількість місць стихійної торгівлі продуктами харчування. Стихійна торгівля відноситься до адміністративних правопорушень, передбачених статтями 160 та 164  Кодексу України про адміністративні порушення «Торгівля з рук у невстановлених місцях» та «Порушення правил підприємницької діяльності». Тому на території України заборонено здійснювати торгівлю в невстановлених місцях. Та, не зважаючи на це, щоденно ми можемо спостерігати за стихійними ринками у різних місцях на території Кропивницького району.

15:01 17.04.2024

ПРОФІЛАКТИКА ЛЕПТОСПІРОЗУ!

Лептоспіроз – небезпечна, спільна для тварин та людей інфекційна хвороба, спричинена збудником-бактерією. Без лікування лептоспіроз може призвести до ураження нирок, печінки, запалення оболонок головного і спинного мозку та смерті.

16:28 02.04.2024

РЕЄСТРУЄМО ПОТУЖНОСТІ!

Відповідно до вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», обов’язок операторів ринку харчових продуктів – реєструвати або отримати експлуатаційний дозвіл на всі потужностіз виробництва та/або обігу харчових продуктів.

15:41 27.03.2024

Здорове харчування для дітей

Усі заходи реформи системи харчування в закладах освіти повинні забезпечити повноцінне, збалансоване, безпечне харчування дітей та підвищувати імунний захист дитячого організму від впливу навколишнього середовища, що в кінцевому результаті безпосередньо вплине на здоров'я суспільства.

08:54 18.03.2024

Кліщовий бореліоз – небезпечна інфекція

Щороку навесні із настанням тепла і пробудженням рослин активізуються іксодові кліщі. Вони з’являються вже при температурі +8°С. Кліщі небезпечні з квітня по листопад, а найбільш активні з квітня по червень та в серпні-вересні. Зустріти кліщів можна всюди: в лісі, парку, сквері та на газонах. Найчастіше вони сидять у траві та можуть нападати на людей та тварин в будь-якій стадії розвитку.

08:52 18.03.2024